UŽ NIKDY VIAC ZAPCHATÉ DAŽĎOVÉ ODKVAPYNN STOP LISTOM

EKODREN - NN STOP LISTOM

Jesenné lístie je krásne, ale nie v dažďovom odkvape. Už nikdy viac zapchaté dažďové odkvapy. Strešné odkvapy sa zvlášť na jeseň plnia lístím a zapchávajú sa. Rovnomerný odvod vody po čase už nie je možný a dažďová voda preteká bokmi odkvapov.

 

S týmto problémom už môže byť navždy koniec – stačí jednorazová investícia!

Umelohmotná

3 metrová

mrežovaná rúra

NN STOP LISTOM

Je to umelohmotná 3 – metrová mrežovaná rúra pozdĺžne narezaná, vyrobená z recyklovateľného polyetylénu.

Koniec s nebezpečným a pracným čistením lístím zanesených strešných odkvapov!

INFORMÁCIE O PRODUKTE

Ekodren NN Stop listom sa ľahko vkladá do odkvapov. Mriežka sa len zatlačí medzi strešnú plochu a vonkajšie oblúky strešného odkvapu. Jednotlivé 3m segmenty sa môžu spojiť sťahovacou plastovou páskou. Lístie následne už nemôže prepadnúť do dažďového žľabu, zostáva na mriežke ležať, uschne a po čase ho vietor odveje.

S Ekodren NN Stop listom vybavené strešné odkvapy nemôžu byť zanášané listami – preto upchávanie zvodov ostane minulosťou – žiadne čistenie z rebríka už nie je potrebné. Práca na rebríku každoročne spôsobuje stovky ťažkých úrazov – neriskujte, keď to nie už s novými sieťkami do žľabov nutné.
Aj pri silnom nálete listov, aj pri silnej prietrži mračien je garantovaný permanentný odvod dažďovej vody.

 

Strešné odkvapy majú zhromažďovať a odvádzať vodu, nie listy

Ekodren NN Stop listom účinne zabraňuje listom vnikať do odkvapov.

Je použitý materiál neškodný životnému prostrediu. Ekodren NN Stop listom je vyrobený z recyklovateľného polyetylénu, ktorý je z polovice vyrobený z nového materiálu a z polovice z recyklovaného polyetylénu. Je ľahký, odolný voči zlomeniu. Je flexibilný a je chránený proti UV žiareniu a poveternostným vplyvom.

 

Farba – čierna

1. Mriežka sa ľahko stlačí a otvorom nadol sa vloží do odkvapovej ríny tak, že je pod prečnievajúcu strechu a oblúk odkvapu vtlačená – pnutím drží vytrvalo roky. Pri volne vedených odkvapoch vo vzdialenostiach 1m musí byť Ekodren NN Stop listom dodatočne upevnená buď medeným drôtikom, alebo pomocou sťahovacích pások, ktoré sa používajú na sťahovanie el. vodičov.

 

2. Ďalší 3 – metrový kus sa dokladá vedľa atď, pričom jednotlivé časti sa môžu pevne spojiť. Odporúčame 5cm prekrytie.

 

3. Otvory do zvodov sa vytvoria tak, že nožnicami sa odstrihne prečnievajúca časť mriežky nad dažďovým zvodom.

 

4. V rohoch odkvapov sa obe mriežky pomocou nožníc šikmo v príslušnom uhle odstrihnú a priložia k sebe.

 

5. Aby sa zabránilo vtákom v rúre hniezdiť, konce sa uzavrú spôsobom zobrazeným na obrázku. Mriežka sa na koncoch rozstrihne a materiál sa založí dovnútra.

 

Ekodren NN Stop listom sa predáva v dvoch obchodných veľkostiach pre bežné veľkosti dažďových odkvapov. Sú vhodné aj pre odkvapy obdĺžnikového prierezu s podmienkou, že tieto ríny nie sú význačne širšie a hlbšie, ako je menovitý priemer bežných valcových typov odkvapov.

Jednotlivé 3 – metrové rúry mriežky (sieťky) sa k odberateľom dodávajú zasunuté jedna do druhej. To zaručuje udržanie pružnosti rúr, lepšiu ochranu počas transportu a vyššiu stabilitu.

EKODREN NN STOP LISTOM

Ekodren NN Stop listom je mrežovaná rúra vyrobená zo životnému prostrediu neškodného polyetylénu.

Rúrová mriežka je pozdĺžne rozstrihnutá. Sieťka je stabilná a flexibilná zároveň, jednoducho osaditeľná do strešnej ríny, kde pevne sedí medzi strešnou plochou a vonkajším oblúkom dažďového odkvapu bez dodatočného pripevnenia.

Strešný odkvap vybavený Ekodren NN Stop listom nemôže prijať žiadne listy. Listy zostávajú ležať na sieťke, kde časom uschnú a sú odviate vetrom.

0

Košík

NOVÝ KATALÓG 2023